Pobyť so sebou (Slnovratový víkend s jogou a bylinkami) 15.-18.6.2023

POBYŤ so SEBOU
~ víkend s jogou a bylinkami ~

* JOGA * KRANIO * KRIYA * HLAS * DYCH * POHYB *
* PRÍRODA * JAZYK ŽIVLOV * RASTLINNÁ ALCHÝMIA * OČISTA * 

 

Priatelia zeme, živého bytia, vedomého pohybu a liečivých darov prírody:
Pozývame Vás do kruhu plného bylín a vôní, zdravého pohybu a chutného jedla, ktorému sme dali hravý názov “POBYŤ so SEBOU”. 

Poďme teda v tomto zámere pobudnúť spoločne v kruhu a zároveň aj sami so sebou a svojim vlastným sprievodcom. Dotknime sa vnútorného zrkadla a vstúpme doň, ako Alica do krajiny zázrakov. Dovoľme si vyjsť z našej predstavy o sebe a pozorovať ju, pokúsme sa zvedomiť každý jeden pohyb, vonkajší aj vnútorný, ako keby sme v tej čarovnej krajine nekrajine stretli sami seba poprvý krát. 

V objatí krásnej prírody pod Chočským vrchom, nerušení bežným dianím sveta, Vás – nás na tejto ceste budú sprevádzať joga a bylinky.

Čo môžete na pobyte zažiť?

 • Prechádzky lesom aj lúkou
 • Vnímanie jazyka štyroch živlov
 • Spojenie s dušou rastliny
 • Kraniosakrálna joga
 • Aktivácia čakier
 • Oživenie svojej vnútornej sily cez pohyb, hlas a dych
 • Spojenie so sebou
 • Meditácie
 • Destilácia hydrolátu a esenciálneho oleja
 • Bezpečná aromaterapia a výroba parfému
 • Bylinná očista
 • Liečivé živice a miešanie vydymovadiel
 • Vegetariánska strava
 • Osviežujúci vodopád
 • Čas pre seba

PROGRAM bude ladený voľne, unášaný prúdom prítomnosti tak, aby sme mali čas aj na seba a zároveň sa naučili a vyskúšali si zopár techník, ktoré môžeme v živote využiť na vyživenie a očistenie spojenia so sebou. Viac info k programu nájdete nižšie.

Pobyt je určený pre všetkých – začiatočníkov aj pokročilých, mužov aj ženy, páry aj nepáry, vegetariánov aj mäsožravcov:)

KEDY: 15.-18.6.2023 (začiatok štvrtok od 17:00, koniec nedeľa o 15:00)
KDE: chata Varta, Lúčky pri Ružomberku
49°10’26.1”N
19°22’43.7”E

PRÍSPEVOK: 250 €

V cene pobytu je zahrnuté ubytovanie na 3 noci, zdravá vegetariánska strava, lektorné jogy a fytoterapie, výroba bylinných liečiv a alchymistickej esencie.
Pobyt sa uskutoční, keď sa prihlási min. 10 ľudí a to minimálne 2 týždne pred jeho začiatkom. Ďalšie informácie poskytneme registrovaným účastníkom najneskôr mesiac pred konaním udalosti. Počet miest je max. 14 ľudí

Čo si treba doniesť:

Plátenú tašku, nožnice, pokrývku hlavy, zápisník, oblečenie do každého počasia, papučky, deku,  a zrak zbystrený na detaily prírodných krás ❤ Na jogu si doneste pohodlné oblečenie, jogamatku, prípadne Vaše obľúbené jogové pomôcky.

REGISTRÁCIA:

https://forms.gle/uBokXdsBaGiVv21c9
Po registrovaní budete vyzvaná/ý k úhrade zálohy 100€

~ ~ ~

POBYTOM BUDÚ SPREVÁDZAŤ:

Ľubka Saregama Padhanisa ~ Vášeň, práca a zmysel mojej cesty je Joga, ku ktorej som sa dostala na cestách v Južnej Indii. Intenzívne sa joge venujem od roku 2014 a už šiesty rok vediem hodiny hatha yogy, ashtangy a meditácie v meste Vranov nad Topľou. Vďaka joge sa lepšie spoznávam a mojím darom je zdieľať to s vami.
FB: Patandžali joga
youtube: Mira bai
FB: Saregama Padhanisa

Veronika KUKU Repková ~ zakladateľka projektu Herbárium, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode. Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania.
FB/INST: HerbariumProjekt.sk
FB skupina:  Herbárium projekt – bylinný sprievodca na ceste za zdravím tela aj duše

~ ~ ~

PROGRAM

POBYŤ SO SEBOU

Svet navôkol aj v nás je v neustálej premene a v dnešnej uponáhľanej dobe si nie vždy nájdeme čas na seba, na vnútornú kalibráciu a na vyživenie spojenia so svojou jedinečnou esenciou. Počas rokov sa na nás vedome či nevedome môžu nabaliť zvyky, denno-dennné úkony, automatické činnosti a reakcie, ktoré sa niekedy aj nevedome, stávajú našou súčasťou a menia kvalitu nášho života.
Môžeme prejsť desiatkami kurzov a terapií, prečítať stovky kníh… ukazuje sa však, že alfou a omegou, základným kameňom a jediným pevným bodom vo vesmíre je práve udržiavanie živého spojenia so sebou. Aktiváciou a prečistením tohto spojenia vlastne zapneme akúsi vnútornú sprchu a uvidíme, ako sa naša vnútorná krajina rozpína a rozjasňuje.

Poďme teda v tomto zámere pobudnúť spoločne v kruhu a zároveň aj sami so sebou a svojim vlastným sprievodcom. Dotknime sa vnútorného zrkadla a vstúpme doň, ako Alica do krajiny zázrakov. Dovoľme si vyjsť z našej predstavy o sebe a pozorovať ju, pokúsme sa zvedomiť každý jeden pohyb, vonkajší aj vnútorný, ako keby sme v tej čarovnej krajine nekrajine stretli sami seba poprvý krát. 

Aký je môj štart do dňa?
Ako a čím vyživujem svoje telo aj dušu?
Koľko si doprajem času pre seba?
Kam smerujú moje myšlienky počas dňa?
Kto/čo a prečo robí rozhodnutia?

KRANIOSAKRÁLNA JOGA a KRIYA OČISTNÉ TECHNIKY

Ľubka nás prevedie praktickými cvičeniami a prežitkovou formou cez svoje telo, hlas a dych otvoríme bránu k sebe, k svojej duši a oživíme svoju vnútornú silu. Zvedomením sa cez telo (pohyb a pocit), hlas (ktorý je priamym vyjadrením nás samých) a dych sa môžeme sami liečiť a transformovať. Pomáhať nám pri tom budú voľné prirodzené pohyby, ale aj vedené jogové asány obohatené o kaniosakrálne a kriya očistné techniky, ktoré slúžia na zvýšenie energie v tele, uvoľnenie emočných blokov, aktiváciu čakier a ich liečenie. Vďaka tejto aktivácii budeme mať príležitosť zažiť, precítiť a zvedomiť seba cez telo, hlas a svoj dych.

JAZYK ŠTYROCH ŽIVLOV

Letná príroda skrýva mnoho darov a je vždy príjemné v nej pobudnúť. Bezpodmienečne otvára vždy náruč nekonečných možností, farieb, vôní a života v harmónii kolobehu zrodenia. Každý kameň, kvet aj strom má v spoločenstve svoje miesto a nesie určitý typ energie, ktorá dotvára vzájomnú rovnováhu celku. Prechádzkami v prírode sa budeme učiť vnímať tento skrytý jazyk štyroch elementov a zákony rovnováhy a inšpirovať sa nimi aj v našom bežnom živote. Pre tento moment obídeme všetky herbáre a učebné texty a budeme sa sústrediť na vnímanie matrice stvorenia, rozdelenie elementárnych síl a zachytenie tejto esencie cez spoznávanie živlov v prírode aj v nás. 

RASTLINNÁ ALCHÝMIA

V čase slnovratu, keď vrcholí sila ohňa srdca a hojnosti, pozbierame dary lúky aj lesa a spojíme v jednu esenciu miesta a času. Starodávnym alchymistickým procesom destilácie liečivých rastlín vytvoríme očistný hydrolát – aura sprej, ktorý zavŕši spoločné aj samostatné tvorenie a pocestuje s nami do ďalších dní, aby preniesol esenciu pobytia so sebou do nášho každodenného života.

BEZPEČNÁ AROMATERAPIA

Naučíme sa pracovať s vôňami a farbami a poučení jazykom štyroch živlov vkročíme do sveta liečivej aromaterapie. Vytvoríme si osobný parfém, ktorý nám pomôže vybalansovať živly v nás.

LIEČIVÉ ŽIVICE A VYDYMOVANIE

Spoznáme liečivú silu živíc, naučíme sa ju zbierať a spracovať do hojivých mastí, tinktúr. Na záver si spoločne vyrobíme voňavé vydymovadlá z rôznych druhov živíc, stromov aj korenín a bylín. Vydymovanie je starodávna forma aromaterapie, ktorá sa zachovala z pravekých čias až dodnes a slúži na na očistu a posvätenie priestoru aj osôb.

 

 

 

X