Kedy:
21. júl 2019 @ 9:44 – 28. júl 2019 @ 10:44
2019-07-21T09:44:00+02:00
2019-07-28T10:44:00+02:00
Kde:
Sekierske lúky
962 63 Pliešovce-Zaježová
Slovensko
Vstupné / Štartovné:
190€
Kontakt:
Soňa Sadloňová
+421 904 572 623

vizuálne umenie │remeslá │ hudba │ pohyb │príroda

Pozývame vás na týždenný zážitkový tábor v čarovnej prírode zaježovských lazov. Tábor je otvorený účastníkom všetkých vekových kategórií.  Vyberte si z pestrej ponuky ateliérov a dielní vedených profesionálnymi umelcami a remeselníkmi. Môžte sa tešiť na dni plné tvorenia, nových podnetov, stretnutí so zaujímavými ľuďmi a večery pri ohni so živou hudbou pod hviezdami. 

Popis k všetkým dielňam nájdete na www.taroum.sk

HERBÁRIUM 

Praktický Bylinný Sprievodca Zaježovskou lúkou
na Ceste za Zdravím Tela aj Duše
 

Intenzívny praktický 5-dňový bylinkový kurz (5x 6 hod)

Vydáme sa na potulky letnou zaježovskou lúkou aj lesom, spoznáme jej skryté zákutia aj priestranné lúky a ich voňavé esencie aj bylinných pomocníkov. Identifikujeme byliny priamo v teréne, založíme si vlastné herbáre, popíšeme liečivé účinky, vyrobíme bylinkové soli, kvetové vody, prírodné parfémy, osviežovače či repelenty, tinktúry, slnečné či masážne oleje a ďalšie liečivé bylinné prekvapenia, ktoré si odnesiete so sebou. Počas týchto dní budeme používať bylinnú kozmetiku, piť liečivé čaje a jesť divoké byliny, ktoré nám príroda ponúkne. Zoznámim Vás s mojimi osvedčenými postupmi spracovania liečivých rastlín a tiež s prírodnými surovinami na výrobu bylinných prípravkov aj prírodnej kozmetiky.

5-13 účastníkov

Pre všetky vekové kategórie, deti do 12 rokov len v sprievode rodičov

Učastník si domov odnesie:

Herbár /väzba v A4 doskách s vylisovanou bylinou a popisom liečivých účinkov aj praktického použitia/
300 g Bylinková soľ /zmes vzácnych solí – epsom, himalájska morská, sušených bylín aj esenciálnych olejov/
Kvetová voda /bylinný macerát kvetov na denné čistenie pleti – použijeme na rannú očistu, ak ostane, zoberú si aj domov/
50 ml Prírodný parfém, osviežovač a repelent / zmes kvetovej vody a vzácnych esenciálnych olejov podľa výberu s účinkami proti poteniu a hmyzu – v 50 ml tmavej sklenenej fľaštičke s rozprašovačom/
50 ml Bylinná tinktúra /vyrobená s bylín nazbieraných účastníkmi na potulkách, macerát v alkohole v zaváracom skle, k tomu pribalená príručná 30 ml fľaštička s kvapátkom/
100 ml Bylinný olej / zmes rastlinných olejov, extraktov z nazbieraných rastlín a esenciálnych olejov podľa výberu na slnenie, na masáže, na starostlivosť o pokožku../
študijné materiály, tipy na odbornú literatúru a ďalšie bylinkové prekvapenia…

Cena

Cena pobytu pre účastníkov dielní vrátane stravy a ubytovania je 190€

Ceny pobytu pre tých ktorý sa nezúčastnia na dielňach:
Dospelý a Deti od 7 do 18 rokov …………………………………………….. 100€
Deti do 7 rokov ………………………………………………………………………. 70€
Deti zapojené do detských dielní ……………………………………………..170€

Na podujatie prijímame samostatne bez sprievodu rodičov len deti od 10 rokov s podmienkou, že budú prihlásené do niektorej z dielní, alebo do detských dielní.

 

Zázemie

Ekokomunita Sekier je tradičné gazdovstvo na laze v Zaježovej, ktoré v roku 1994 zakúpilo občianske združenie Pospolitosť pre harmonický život (PHŽ). Inšpirujúc sa skromným a sebestačným životom našich predkov, ale aj modernými trendami napr. v hnutí ekodedín, prírodnom staviteľstve, permakultúre a pod.  sa snaží nájsť alternatívu bezduchému konzumu.  Na Sekieri PHŽ vytvorilo priestor pre aktívnych mladých ľudí, ktorí chcú pomôcť pri spravovaní malej farmy, alebo pri rôznych projektoch v Zaježovej a okolí. Súčasne sa popritom môžu veľa naučiť o stavaní domov, remeslách, gazdovaní, či živote v komunite. V neposlednom rade tu majú možnosť užiť si pobyt v krásnej krajine. Na Sekier by mali prichádzať ľudia, ktorí sa snažia vstrebať čo najviac skúseností a vedomostí súvisiacich zo životom na lazoch a v komunite. Nielen tých praktických, napr. ako si vystrúhať drevenú lyžičku, či dopestovať mrkvu, ale aj o tom ako spolunažívať, spolupracovať a zdieľať .

Kuchyňa

Jedlo nám budú pripravovať skvelí kuchári, ktorí sa postarajú o Váš kompletný stravný a pitný režim – raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru a budú otvorení Vašim chutiam a nárokom na zloženie stravy a pripravený podeliť sa o svoje skúsenosti. Jedlá budú pripravované výhradne zo slovenských produktov, prednostne z lokálnych zdrojov. Pitný režim obohatí Čajovňa.

Ubytovanie

30066012058_9a1c8b8c7f_h.jpg

Spanie pre rodiny vo vlastných stanoch na sekierskej lúke.
Deti bez rodičov (12-18) budú spať s lektormi v Teepee, alebo na sene v humne.
Pre výnimočné prípady – tehotné ženy a chorých bude zabezpečené spanie v priľahlej Sekierskej usadlosti.
Hygiena zabezpečená formou záhradných spŕch a suchých záchodov.

 

Doprava

Doprava od parkovacích miest na miesto konania, bude pre batožinu a telesne postihnutých zabezpečená kyvadlovou dopravou, ostatní sa dopravia po vlastných nohách cca 30min.

Pridaj komentár