Kedy:
1. máj 2020 @ 8:00 – 3. máj 2020 @ 14:00
2020-05-01T08:00:00+02:00
2020-05-03T14:00:00+02:00
Kde:
Počúvadlianske Jazero Tajch
Počúvadlianske Jazero
Banska Stiavnica 969 01
Vstupné / Štartovné:
120

Priatelia, milovníci zeme, nadšení pozorovatelia prírody, zvedavé a kreatívne bytosti, staňte sa tento rok aj Vy súčasťou rozvoja jednej neobyčajnej lúky v blízkosti Počúvadlianskeho Jazera pod Sitnom. To všetko v duchu PERMAKULTÚRY, spolupráce, VEDOMÉHO TVORENIA a radosti z toho, čo život prináša.

PROGRAM

Ako pracovať s vodou na pozemku a vytvoriť prírodné jazierko?

Prvé stretnutie bude venované dôležitému elementu VODY, životnej sily, tečúcej energie, ktorej vďačíme za náš život. Ako s ňou pracovať na pozemku aj vo svojom tele? Čo môžete spraviť pre to, aby Váš pozemok vodu vedel správne rozdistribuovať, využiť a prípadne aj uschovať na dlhšie časy?
Hosťom nášho prvého stretnutia bude Jaroslav Škojec, s ktorého asistenciou a odbornými skúsenosťami si spoločne vyskúšame, ako pozorovať vodu na pozemku a vytvoriť prírodné jazierko.

Bylinková špirála a práca s prírodnými materiálmi

Kreativite na mieste napomôžu prírodné materiály a vyšantiť sa bude dať pri dokončovaní bylinkovej špirály, okrasného plotu, či tvorení terapeutického chodníčka pre bosonohé tvory:) Inšpirovaní prírodou, načúvajúc jej radám, budeme postupne dotvárať priestor tak, aby ulahodil telu aj duši a aby mohol slúžiť aj naďalej pre ľudí na ceste väčšieho pochopenia a vnímania prírody aj spojenia so sebou samým.

Voda v našom tele a jarná očista

Čo môžete spraviť pre to, aby vo Vašom tele “voda” prúdila voľne a slobodne, očisťovala a vyživovala telo aj dušu? Aký súvis majú zdravé vlasy s vodou a obličkami a ako môžeme jarnou očistou premôcť jarnú únavu? Na tieto aj ďalšie otázky vďačne odpovie Veronika, zakladateľka projektu Herbárium.

Výroba prírodného repelentu

Prírodný repelent môže krásne voňať aj fungovať. Zistite na vlastnej koži, že je to možné. V rámci programu si budete môcť s Veronikou namiešať svoj osobný parfém, alebo čisto prírodný repelent proti komárom aj kliešťom, ktorý vyrába už 5 rokov.

Prechádzky po prírode a spoznávanie bylín a jedlých  rastlín

Program bude dostatočne voľný pre tých, ktorí by sa radi prešli nádhernými zákutiami sitnianskych lesov. Jar už bude v plnom prúde, využijeme preto silu prvých bylín a budeme spoznávať lúčne aj lesné byliny a jedlé rastliny s veľkou prebúdzajúcou sa životodárnou silou.

Večerné diskusie pri ohni

Večer stretneme sa spoločne pri ohni a preberieme možné témy ďalších stretnutí, odporúčania na lektorov aj sprievodný program, ktorý by ste uvítali.

REGISTRÁCIA

Cena zahŕňa lektorné, ubytovanie a polpenziu.
120€ (Platí sa 70€ záloha vopred na účet)

REGISTRÁCIA:
https://forms.gle/jb7zggjzXGE4Xh1h8

ZAČÍNAME: 1.5. o 8:00 raňajkami
Končíme 3.5. o 13:00 obedom
Ubytovať sa je možné už 30.4. večer od 18:00 za príplatok 15€/os.

UBYTOVANIE:
V chatkách na Počúvadle (miesto upresníme podľa počtu záujemcov)

STRAVA:
Raňajky + Obed v penzióne, spoločná večera pri ohni (vieme zabezpečiť vegetariánsku stravu – špecifikujte v registračnom formulári)

Pre koho je pobyt určený?

Vhodné pre začiatočníkov, aj tých, ktorí by si radi svoje teoretické poznatky vyskúšali v praxi. Skúsime si prácu v štýle: To som ešte nerobil, to mi určite pôjde:) Vhodné aj pre rodiny s deťmi (v prípade záujmu vieme zabezpečiť aj animátora a sprievodný program pre deti)

Čo si treba priniesť?

Pohodlné pracovné oblečenie aj obuv do každého počasia a hlavne chuť objavovať, spoznávať a vzájomne sa obohacovať.

 

ZÁMER a PONUKA SPOLUPRÁCE

Zámerom týchto stretnutí je otvoriť priestor pre zvedavých a tvorivých ľudí, ktorí by sa cca 1x mesačne stretávali na Počúvadlianskom jazere. Cieľom je stráviť čas užitočne v spoločenstve viac i menej skúsených ľudí, hostí a lektorov z rôznych odborov permakultúry, prírodného staviteľstva, alternatívnej medicíny, hudby, pohybu, jogy, tanca, smiechu, starostí aj radostí života. Ak viete o niekom, kto by sa nám mohol hodiť, alebo sami chcete ponúknuť svoje lektorské skúsenosti, napíšte nám na info@herbariumprojekt.sk

FB STRÁNKA: EKO Záhrada svojpomocne
FB SKUPINA: Tvorivé pobyty na Počúvadle

Tešíme sa na tvorivé stretnutie!

Pridaj komentár