100% prírodná prvá pomoc pri problémoch dýchacích ciest

Back to Blog

100% prírodná prvá pomoc pri problémoch dýchacích ciest

Ťažkosti dýchacích ciest sa dajú účinne zmierniť, ak sú včas zachytené a podporené bylinnými pomocníkmi a kúrami, ktoré Vám chcem dnes predstaviť a ktoré sama úspešne používam niekoľko rokov.

Bylinná kúra na podporu zdravia dýchacích orgánov pozostáva z viacerých procedúr:

1. BYLINNÁ KÚPEĽ so SOĽOU je základom detoxikácie tela. Podráždené dýchacie cesty milujú čerstvý vzduch a dostatočnú vlhkosť vzduchu a my by sme preto mali dbať na zvlhčovanie vzduchu a zároveň pravidelné vetranie. Počas kúpeľa v soli pôsobia látky cez najväčší ľudský orgán – kožu a zároveň vdychovaním pary majú blahodárne účinky priamo na celý dýchací trakt. Soľ obsahuje zmes keltskej morskej soli, himalájskej a epsom soli, extrakty z bylín a čisté esenciálne oleje z bylín. Odporúča sa dlhší kúpeľ – min 45min. Dennou “pracovnou” alternatívou je použiť slaný bylinkový kúpeľ chodidiel v lavóri. Účinná je i samotná vzácna soľ alebo sóda bikarbóna.

2. Počas kúpeľa môžeme rozprášiť do priestoru ORGANICKÝ ESENCIÁLNY OLEJ Z EUKALYPTU, alebo ho nechať vyparovať cez aromalampu, či difúzer v izbe, kde budeme spať. Eukalyptus je jeden z najúčinnejších olejov pri všetkých dýchacích ťažkostiach ako napríklad: astma, bronchitída, chrípka a nachladnutie, horúčka, zápal močového mechúra, reuma, tuberkulóza, pri infekciách ľadvín a dýchacích ciest. Je to stimulujúci prostriedok pre zníženie teploty, podporujúci vykašliavanie hlienu.

3. Po kúpeli udržiavame telo v teple a dodržiavame tiež pitný a oddychový režim. V prípade hlienov v dýchacích cestách môžeme podporiť vykašliavanie viacerými spôsobmi. Výborná najmä po kúpeli alebo na večer je TYMIÁNOVÁ MASŤ PRIEDUŠKOVÁ , ktorú mažeme na priedušky, chrbát, hrdlo, spánky a môžeme vymastiť aj nosné dierky. Účinnosť môžeme posilniť aj nahriatím namazaných dýchacích ciest infra-červenou lampou (Solux). Taktiež účinné na uvoľnenie hlienov a dobrý spánok sú ŽIVICOVÉ MASTE – Balzam na dušu s kadidlom, myrhou santalom a copaibou, alebo Živicová masť z borovice, jedle a smreka.

4. Do vody alebo bylinkového čaju môžeme nakvapkať TINKTÚRU z KAPUCÍNKY, ktorá sa považuje za prírodné antibiotikum, pomáha pri čistení organizmu od nežiadúcich baktérií a tiež v obranných procesoch pri prechladnutí a zápaloch. Zaujímavou alternatívou je tiež TINKTÚRA Z ECHINACEY či RAKYTNÍKA, alebo zmes na podporu imunity IMUNAL. Z tých cudzokrajných skvele podporujú obranyschopnosť tela napríklad tinktúry z VILCACORY, ANDROGRAPHISU, BADIÁNU, SLADKÉHO DRIEVKA, ČAGY a LAPACHA. Tinktúra je spôsob, ako dostať účinné látky z bylín rýchlo do krvného obehu, pretože je to vlastne macerát bylín v alkohole. V horúcom čaji sa alkohol rýchlo vyparí, ak však neakceptujete ani minimálne množstvo alkoholu, alternatívou je OXYMEL starodávny elixír vyrobený z

octu, medu a bylín.

5. Liečivé živice ako je amazonská DRAČIA KRV, či COPAIBA BALZAM ale aj naša borovica, jedľa a smrek, sú antiseptické látky s protizápalovými účinkami, ktoré môžu pôsobiť zvonku aj zvnútra na regeneráciu kožných tkanív, slizníc, očistu vnútorných orgánov, trávenia a podporu imunity. Viac sa dočítate v BLOGU.

6. DOMÁCI CIBUĽOVÝ SIRUP alebo VÝVAR pri tvorení veľkého množstva hlienu môže tiež pomôcť. Cibuľový vývar robievam nasledovne: Studenú vodu dám variť s klinčekami, anízom a feniklom. Keď voda vrie, pridám najemno nasekanú cibuľu a chvíľu počkám, kým sa cibuľa spení. Potom vývar odstavím a pridám podrvený tymián a rozmarín. Precedím, nechám vychladnúť na 40°C a podávam s medom a citrónom.

7. Je veľmi dobré telu doplniť prírodný komplex VITAMÍNU C a tým nemyslím kyselinu askorbovú, ale skutočný vitamín C, napríklad v studenej forme extraktov z rakytníka, šípky, čierne ríbezle, je tiež v červenej paprike, kapuste, petržlene… Ja používam tiež rada prírodný prášok z indického egreša AMLA , ktorý obsahuje vyše 100x viac vit.C ako citrón. Sám o sebe je horko-kyslý, ale výborne sa kombinuje s medom.

8. V prípade tvorenia hlienov v nose a hrdle odporúčam použiť aj BYLINNÉ KVAPKY DO NOSA, ktoré zvláčňujú a dezinfikujú dutiny. Vyrobíte si ich jednoducho zmiešaním 10% vodného roztoku himalájskej soli, konopného oleja, do ktorého pridáte pár kvapiek esencie z tea-tree, eukalyptu a citróna.
Ak cítite dráždenie v hrdle, vyskúšajte si v ústach rozpustit lyžicu PANENSKÉHO KOKOSOVÉHO OLEJA.Ten sliznicke premastí, ukľudní a zároveň pôsobí antisepticky voči vírusom, baktériám aj plesniam.

9. V neposlednom rade je treba upraviť aj JEDÁLNIČEK a vyhýbať sa cukrom, ktoré podporujú množenie baktérií, vylúčme aspoň na 3 dni hlavne bielu múku a mäso, ktoré zaťažujú trávenie, v čase, keď potrebujeme energiu na zotavovanie. Zároveň baktérie či vírusy, ktoré spôsobujú ochorenia dýchacích ciest, ovplyvňujú postupne aj tráviacu sústavu. Do úvahy samozrejme neprichádza fajčenie ani pitie alkoholu. Vhodné sú zeleninové vývary, bylinné a ovocné nápoje a ľahké energeticky hodnotné jedlá.

10. V ideálnom prípade spozorujeme známky oslabenia imunity ešte v jej začiatkoch ako nerovnováhu emócií, únavu tela, zvýšený stres a dáme telu aj duši to, čo si pýta: oddych, pozornosť, lásku, radosť, pokoj…

Budem rada, ak sa aj vy podelíte o svoje overené tipy, ako viete zatočiť s pomocou prírodných prostriedkov s problémami dýchacích ciest:)

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to Blog
X