O PROJEKTE

AKO TO ZAČALO?

Projekt Herbárium vznikol v roku 2012 ako osobná potreba navrátiť telu späť schopnosť samoliečby s podporou bylinných pomocníkov a zároveň nezasahovať do vývoja imunity dieťaťa chemickou cestou. "Prirodzene som sa začala viac zaoberať tým, čo jem, dýcham a inak prijímam ja a tým pádom aj moje dieťa. Odchod na materskú bol rozhodujúci. Mala som čas viac tráviť v prírode ako v kancelárii, a keďže som už od malička inklinovala k bylinkám, viedli moje kroky častejšie a častejšie na lúku," hovorí zakladateľka projektu Veronika Repková.

Veronika ´kuku´ Repková

zakladateľka bylinného sprievodcu - projektu HERBÁRIUM, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 6 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode.

Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy na Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.

KROK ZA KROKOM ZA BYLINKOVÝM SNOM

Vďaka organizovaniu kurzov na rôznych miestach Slovenska Veronika spoznala množstvo úžasných ľudí a životných príbehov, nabrala kopec inšpirácie a vyladila recepty na výrobky, ktoré sama potrebovala, keď začala nielen svoje telo ale aj domácnosť zbavovať chémie.

Vznikol tak výživný zubný olej, bylinkové kvapky do nosa, bylinné soli do kúpeľa, čajové zmesi, tinktúry, protizápalové spreje, prírodné repelenty a nakoniec aj bylinné mydlá a liečivé mastičky.

Po 5-tich rokoch intenzívnej práce, štúdiu a testovaniu účinkov rastlín, poznávaní prírody i reakcií tela, ju priviedli kroky k spolupráci s firmou Herbarius, vďaka ktorej pomaly otvára dvere širšej verejnosti a rozširuje rady certifikovaných bylinných tinktúr a sirupov liekopisnej kvality o čisto prírodné bylinné liečivé maste, krémy a oleje, takmer z 90% organickej kvality.

Verí, že sila bylinných sprievodcov sa znásobuje poznaním širších súvislostí a správnym načasovaním aj dávkovaním. Preto spája poznatky rôznych národov a kultúr a inšpiruje sa tradičnými lokálnymi postupmi a rokmi overenou praxou slovanských bylinkárov, ale aj čínskou medicínou, ayurvédou, psychosomatikou, s prvkami homeopatie a aromaterapie.

“Byliny sú spojencom našej duše s múdrosťou Boha. Avšak svoju múdrosť šepkajú len ušiam, ktoré načúvajú a svoju silu prepožičajú rukám, ktoré s úctou a vďakou berú si len toľko, čo potrebujú. Každý liek sa môže nesprávnym dávkovaním a použitím zmeniť na jed.”

Viac o zakladateľke projektu nájdete na stránke:
Pár slov k jednému životu bylinkovému…

PREČO TO ROBÍM?

 "Veľmi ma teší, že môžem aj ďalším ľudom pomôcť otvoriť dvere do čarovného sveta bylín a slza vďaky vyhŕkne mi stále, keď sa dozviem, že u mojich priateľov a známych z kúpeľňovej poličky miznú postupne fancy plastové obaly svetových značiek a nahrádzajú ich vlastné, s láskou vyrobené prípravky šité na mieru. Preto Vám vždy vďačne odpoviem na všetky zvedavé otázky a pozdieľam overené recepty zo svojej dielne." 

ZÁKLADNÉ PRINCÍPY

RUČNÁ PRÁCA

RUČNÁ PRÁCA

Vyrábame podstivo, kvalitne a s láskou k bylinám
Všetky nazbierané byliny a ostatné suroviny nám prejdú niekoľko krát rukami a pozorným okom, kým sa z nich stanú hotové produkty. Nevyrábame veľké skladové zásoby, preto u nás nájdete vždy čerstvé produkty podľa aktuálneho ročného obdobia, vyrobené z tohoročných bylín.
KVALITNÉ SUROVINY

KVALITNÉ SUROVINY

Podporujeme organické poľnohospodárstvo
Všetky naše ingrediencie pochádzajú z prírodných zdrojov a ak je to možné, siahneme v prvom rade po organickej kvalite. Uvedomujeme si, že úrodná pôda je cenný zdroj života pre rastliny, a preto nepodporujeme používanie akýchkoľvek chemických pesticídov.
ZERO WASTE

ZERO WASTE

Život bez odpadu
Naše produkty sú balené v sklenených obaloch, sú vyrobené bez vytvárania odpadu a distribuované bez ďalších zbytočných obalov.

ZOZNÁMTE SA S NAŠIMI PRODUKTAMI A SLUŽBAMI

Ponúkame Vám čisté bylinné, rokmi overené produkty a pozvánky na praktické workshopy a inšpiratívne udalosti:

KDE MÔŽETE NÁJSŤ NAŠE PRODUKTY?

Naše produkty si môžete zakúpiť online z pohodlia domova, ale aj v niektorých obchodíkoch a centrách po Slovensku. Ak by ste chceli náš projekt podporiť a páčia sa Vám naše produkty, kontaktujte nás. Tešíme sa na spoluprácu.

ODBERNÉ MIESTA

PIEŠŤANY
Biotéka – prírodná lekáreň, Štúrova 2/A

TRENČÍN
Obchodík bez Obalu, Palackého 4
Herbarius, s.r.o – Hodžova 22

TRNAVA
Regeneračné centrum Dalia, Hlavná 27

BRATISLAVA
Ayisi Yoga Center, Mliekarenská 10

POPRAD
Podtatranská debnička, Bulharská 6A

ZVOLEN
Brána Zaježová, Pliešovce

OSTRAVA
Všedobrota, Příčná 293/2, 736 01 Havířov