AKO TO ZAČALO?

Projekt Herbárium vznikol v roku 2012 ako osobná potreba navrátiť telu späť schopnosť samoliečby s podporou bylinných pomocníkov a zároveň nezasahovať do vývoja imunity chemickou cestou. “Prirodzene som sa začala viac zaoberať tým, čo jem, dýcham a inak prijímam ja a tým pádom aj moje novonarodené dieťa. Odchod na materskú bol rozhodujúci. Mala som čas viac tráviť v prírode ako v kancelárii, a keďže som už od malička inklinovala k bylinkám, viedli moje kroky častejšie a častejšie na lúku,” hovorí zakladateľka projektu Veronika Repková.

KROK ZA KROKOM ZA BYLINKOVÝM SNOM

Vďaka organizovaniu kurzov na rôznych miestach Slovenska Veronika spoznala množstvo úžasných ľudí a životných príbehov, nabrala kopec inšpirácie a vyladila recepty na výrobky, ktoré sama potrebovala, keď začala nielen svoje telo ale aj domácnosť zbavovať chémie.

Po 5-tich rokoch intenzívnej práce, štúdiu a testovaniu účinkov rastlín, poznávaní prírody i reakcií tela, ju priviedli kroky k spolupráci s firmou Herbarius, vďaka ktorej pomaly otvára dvere širšej verejnosti a rozširuje rady certifikovaných bylinných tinktúr a sirupov liekopisnej kvality o čisto prírodné bylinné liečivé maste, krémy a oleje, takmer z 90% organickej kvality.

Vznikol tak výživný zubný olej, bylinkové kvapky do nosa, bylinné soli do kúpeľa, čajové zmesi, tinktúry, protizápalové spreje, prírodné repelenty a nakoniec aj bylinné mydlá a liečivé mastičky.

Veronika ´kuku´ Repková

zakladateľka bylinného sprievodcu – projektu HERBÁRIUM, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená mamička Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode.

Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy na Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.

Verí, že sila bylinných sprievodcov sa znásobuje poznaním širších súvislostí a správnym načasovaním aj dávkovaním. Preto spája poznatky rôznych národov a kultúr a inšpiruje sa tradičnými lokálnymi postupmi a rokmi overenou praxou slovanských bylinkárov, ale aj čínskou medicínou, ayurvédou, psychosomatikou, s prvkami homeopatie a aromaterapie.

“Byliny sú spojencom našej duše s múdrosťou Boha. Avšak svoju múdrosť šepkajú len ušiam, ktoré načúvajú a svoju silu prepožičajú rukám, ktoré s úctou a vďakou berú si len toľko, čo potrebujú. Každý liek sa môže nesprávnym dávkovaním a použitím zmeniť na jed.” Viac o zakladateľke projektu nájdete na stránke:
Pár slov k jednému životu bylinkovému…

ĎAKUJEM ZA VAŠU PODPORU

“Veľmi ma teší, že môžem aj ďalším ľudom pomôcť otvoriť dvere do čarovného sveta bylín a slza vďaky vyhŕkne mi stále, keď sa dozviem, že u mojich priateľov a známych z kúpeľňovej poličky miznú postupne fancy plastové obaly svetových značiek a nahrádzajú ich vlastné, s láskou vyrobené prípravky šité na mieru. Preto Vám vždy vďačne odpoviem na všetky zvedavé otázky a pozdieľam overené recepty zo svojej dielne.” 

ZÁKLADNÉ PRINCÍPY a NAŠA FILOZOFIA

RUČNÁ PRÁCA

Vyrábame podstivo, kvalitne a s láskou k bylinám

Všetky nazbierané byliny a ostatné suroviny nám prejdú niekoľko krát rukami a pozorným okom, kým sa z nich stanú hotové produkty. Nevyrábame veľké skladové zásoby, preto u nás nájdete vždy čerstvé produkty podľa aktuálneho ročného obdobia, vyrobené z tohoročných bylín.

KVALITNÉ SUROVINY

Podporujeme organické poľnohospodárstvo

Všetky naše ingrediencie pochádzajú z prírodných zdrojov a ak je to možné, siahneme v prvom rade po organickej kvalite. Uvedomujeme si, že úrodná pôda je cenný zdroj života pre rastliny, a preto nepodporujeme používanie akýchkoľvek chemických pesticídov, zbytočných konzervantov či farbív.

ZERO WASTE

Život bez odpadu , ochrana prírody a zdrojov

Naše produkty sú balené v sklenených obaloch, sú vyrobené bez vytvárania odpadu a distribuované bez ďalších zbytočných obalov. Aj k správe eshopových objednávok pristupujeme čo najviac ekologicky, recyklujeme rôzne výplňové materiály a všetku korešpondenciu a fakturáciu vybavujeme elektronicky.

Ponuka produktov
a služieb

V našej ponuke nájdete iba 100% prírodné produkty s vysokým podielom extraktov z rastlín, ktoré sami zbierame, pestujeme a nakupujeme v overených kvalitných zdrojoch. V našom sortimente sú produkty – výživové doplnky pre podporu zdravia na vnútorné užívanie, bylinné a živicové maste a balzamy, ale aj aromaterapeutické a kozmetické produkty dennej spotreby

Počas roka organizujeme praktické workshopy, pobyty a vzdelávacie akcie v prírode. Ponúkame taktiež konzultácie k podpore zdravia tela aj duše a odporúčaniam pre užívanie fytoterapeutických a aromaterapeutických prostriedkov.

KDE MÔŽETE NÁJSŤ NAŠE PRODUKTY?

Naše produkty si môžete zakúpiť online z pohodlia domova, ale aj v niektorých obchodíkoch a centrách po Slovensku. Kompletný sortiment produktov nájdete v našom novo-otvorenom obchodíku Herbarium Projekt v Trenčíne na Hviezdovej 1 v centre pri Synagóge. Ak by ste chceli náš projekt podporiť a páčia sa Vám naše produkty, kontaktujte nás. Tešíme sa na spoluprácu.