Priatelia,
na základe výzvy k obmedzeniu spoločenských udalostí, pre rýchlejšiu elimináciu rastúcej vírusovej epidémie, som sa rozhodla, že:

RUŠÍM VŠETKY MARCOVÉ UDALOSTI A PRESÚVAM TERMÍNY NA MÁJ.

Rozhodnutie prišlo nie z pozície strachu, ale z pozície zodpovednosti a na základe dlho zvažovaného a triezveho pohľadu na situáciu vonku, so súcitom najmä voči ľudom so slabšou imunitou.

Zároveň ma čaká o 3 týždne ďaleká cesta, a teda znížim aj u seba možné riziko nákazy a roznášania infekcie na mojej ceste do Južnej Ameriky.

Ďakujem za pochopenie a teším sa na naše spoločné voňavé a kreatívne leto:)

Čoskoro na Vás vykukne v mojom blogu inšpiratívny článok s receptami na výrobu domácich dezinfekčných prostriedkov z prírodných surovín:))
A v sekcii Živice nájdete skvelé antiseptické prírodné liečivá z Dračej krvi, Copaiby či Kadidla🙂

Veronika


  • Praktický workshop venovaný liečivým živiciam
  • Praktický workshop venovaný zdravým vlasom

Všetky aktuálne udalosti – workshopy, festivaly, prednášky aj verejné zbery
publikujeme na našej facebookovej stránke.

máj
1
Pi
Tvorivý víkend na Počúvadle: Element VODA a stavba jazierka @ Počúvadlianske Jazero Tajch
máj 1 @ 8:00 – máj 3 @ 14:00
Tvorivý víkend na Počúvadle: Element VODA a stavba jazierka @ Počúvadlianske Jazero Tajch | Banska Stiavnica | Slovakia

Priatelia, milovníci zeme, nadšení pozorovatelia prírody, zvedavé a kreatívne bytosti, staňte sa tento rok aj Vy súčasťou rozvoja jednej neobyčajnej lúky v blízkosti Počúvadlianskeho Jazera pod Sitnom. To všetko v duchu PERMAKULTÚRY, spolupráce, VEDOMÉHO TVORENIA a radosti z toho, čo život prináša.

PROGRAM

Ako pracovať s vodou na pozemku a vytvoriť prírodné jazierko?

Prvé stretnutie bude venované dôležitému elementu VODY, životnej sily, tečúcej energie, ktorej vďačíme za náš život. Ako s ňou pracovať na pozemku aj vo svojom tele? Čo môžete spraviť pre to, aby Váš pozemok vodu vedel správne rozdistribuovať, využiť a prípadne aj uschovať na dlhšie časy?
Hosťom nášho prvého stretnutia bude Jaroslav Škojec, s ktorého asistenciou a odbornými skúsenosťami si spoločne vyskúšame, ako pozorovať vodu na pozemku a vytvoriť prírodné jazierko.

Bylinková špirála a práca s prírodnými materiálmi

Kreativite na mieste napomôžu prírodné materiály a vyšantiť sa bude dať pri dokončovaní bylinkovej špirály, okrasného plotu, či tvorení terapeutického chodníčka pre bosonohé tvory:) Inšpirovaní prírodou, načúvajúc jej radám, budeme postupne dotvárať priestor tak, aby ulahodil telu aj duši a aby mohol slúžiť aj naďalej pre ľudí na ceste väčšieho pochopenia a vnímania prírody aj spojenia so sebou samým.

Voda v našom tele a jarná očista

Čo môžete spraviť pre to, aby vo Vašom tele “voda” prúdila voľne a slobodne, očisťovala a vyživovala telo aj dušu? Aký súvis majú zdravé vlasy s vodou a obličkami a ako môžeme jarnou očistou premôcť jarnú únavu? Na tieto aj ďalšie otázky vďačne odpovie Veronika, zakladateľka projektu Herbárium.

Výroba prírodného repelentu

Prírodný repelent môže krásne voňať aj fungovať. Zistite na vlastnej koži, že je to možné. V rámci programu si budete môcť s Veronikou namiešať svoj osobný parfém, alebo čisto prírodný repelent proti komárom aj kliešťom, ktorý vyrába už 5 rokov.

Prechádzky po prírode a spoznávanie bylín a jedlých  rastlín

Program bude dostatočne voľný pre tých, ktorí by sa radi prešli nádhernými zákutiami sitnianskych lesov. Jar už bude v plnom prúde, využijeme preto silu prvých bylín a budeme spoznávať lúčne aj lesné byliny a jedlé rastliny s veľkou prebúdzajúcou sa životodárnou silou.

Večerné diskusie pri ohni

Večer stretneme sa spoločne pri ohni a preberieme možné témy ďalších stretnutí, odporúčania na lektorov aj sprievodný program, ktorý by ste uvítali.

REGISTRÁCIA

Cena zahŕňa lektorné, ubytovanie a polpenziu.
120€ (Platí sa 70€ záloha vopred na účet)

REGISTRÁCIA:
https://forms.gle/jb7zggjzXGE4Xh1h8

ZAČÍNAME: 1.5. o 8:00 raňajkami
Končíme 3.5. o 13:00 obedom
Ubytovať sa je možné už 30.4. večer od 18:00 za príplatok 15€/os.

UBYTOVANIE:
V chatkách na Počúvadle (miesto upresníme podľa počtu záujemcov)

STRAVA:
Raňajky + Obed v penzióne, spoločná večera pri ohni (vieme zabezpečiť vegetariánsku stravu – špecifikujte v registračnom formulári)

Pre koho je pobyt určený?

Vhodné pre začiatočníkov, aj tých, ktorí by si radi svoje teoretické poznatky vyskúšali v praxi. Skúsime si prácu v štýle: To som ešte nerobil, to mi určite pôjde:) Vhodné aj pre rodiny s deťmi (v prípade záujmu vieme zabezpečiť aj animátora a sprievodný program pre deti)

Čo si treba priniesť?

Pohodlné pracovné oblečenie aj obuv do každého počasia a hlavne chuť objavovať, spoznávať a vzájomne sa obohacovať.

 

ZÁMER a PONUKA SPOLUPRÁCE

Zámerom týchto stretnutí je otvoriť priestor pre zvedavých a tvorivých ľudí, ktorí by sa cca 1x mesačne stretávali na Počúvadlianskom jazere. Cieľom je stráviť čas užitočne v spoločenstve viac i menej skúsených ľudí, hostí a lektorov z rôznych odborov permakultúry, prírodného staviteľstva, alternatívnej medicíny, hudby, pohybu, jogy, tanca, smiechu, starostí aj radostí života. Ak viete o niekom, kto by sa nám mohol hodiť, alebo sami chcete ponúknuť svoje lektorské skúsenosti, napíšte nám na info@herbariumprojekt.sk

FB STRÁNKA: EKO Záhrada svojpomocne
FB SKUPINA: Tvorivé pobyty na Počúvadle

Tešíme sa na tvorivé stretnutie!

máj
23
So
Ako na krásne vlasy bez chémie – Bratislava @ Ayisi Yoga
máj 23 @ 16:00 – 19:00
Ako na krásne vlasy bez chémie - Bratislava @ Ayisi Yoga | Bratislava | Slovakia

Dlhé vlasy a vrkoče boli od pradávna symbolom života, sily a krásy. Niet divu, prečo je ich kvalita cez čínsku medicínu spájaná práve s orgánom obličiek, nositeľom životnej sily.
Na tomto workshope sa dozviete, aké sú spojitosti kvality vlasov s Vašim životným štýlom a presvedčením. Povieme si, aké bylinky, koreniny, rastlinné oleje a prášky môžu naše vlasy vyživiť a zafarbiť. Zároveň však načrieme aj do témy zdravých obličiek a dôležitosti jarnej očisty na ich posilnenie. Počas workshopu sa budeme venovať aj henne, indickej posvätnej rastline. Povieme si ako spoznať kvalitnú hennu, ako si ju správne namiešať a aplikovať.

Súčasťou workshopu bude aj výroba VLASOVEJ VÝŽIVNEJ VODY z bylinných tinktúr, kvetových vôd a esenciálnych olejov na podporu rastu vlasov, očistenia a prekrvenia vlasovej pokožky. Tiež si budete môcť namiešať ČAJ NA OČISTU OBLIČIEK alebo HENNU na farbenie vlasov.

Informácie podávané na tomto workshope sú podložené dlhoročným štúdiom lektorky a odkazmi na vedecké články, ktoré dostane každý účastník vo forme študijných materiálov na email.

=========================
REGISTRÁCIA:
https://forms.gle/Mc2ELVdmx6phjzWt6
Registrácia vopred je nutná z dôvodu prípravy surovín.
CENA: 28 Eur
=========================

VERONIKA REPKOVÁ
zakladateľka projektu Herbárium, celou dušou aj srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 7 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť a blízkosť k prírode. Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy v okolí Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku. https://www.herbariumprojekt.sk/

jún
6
So
Prednáška o liečivej sile stromov na Festivale Radosti a Života @ Pasohlavky Autocamping Merkur
jún 6 @ 17:10 – 18:40
Prednáška o liečivej sile stromov na Festivale Radosti a Života @ Pasohlavky Autocamping Merkur | Pasohlávky | Czech Republic

Prijmite pozvanie na prednášku Projektu Herbárium na víkendovom štvrtom ročníku krásnej a pokojnej akcie v nádhernej prírode priamo pri lagúne: Festival Radosti a Života pod Pálavou
Prednáška sa bude konať v stane č.2 v areáli festivalu.

O ČOM BUDE PREDNÁŠKA:
Dračia krv, kadidlo, myrha, masticha, copaiba, kopál, jantár… to všetko sú názvy živíc, pochádzajúcich z posvätných stromov rôznych kultúr po celom svete. Počas tejto prednášky sa budeme venovať práve životnej sile pretekajúcej v žilách stromov. Nie len cudzokrajných, skrýva sa aj v našej borovici, jedli či smreku, dozviete sa ako ju vďačne nazbierať v našich lesoch a aj podomácky spracovať.
Táto vzácna hmota obsahuje množstvo liečivých látok, ktoré pôsobia na našu myseľ aj telo. Naučíme sa, ako sa živica dá využiť pre udržanie zdravia aj podoru liečby dýchacích ciest, trávenia, zubov, prečo je skvelá na hojenie rán a v neposlednom rade aj na uvoľnenie stresu či úzkosti vo forme oleja alebo vydymovadla.

Budete môcť ochutnávať a na vlastnej koži otestovať účinky spomínaných živíc a porovnať rôzne formy ich extrakcií – esenciálny olej, Co2 extrakt, oleoresin, hydroalkoholický extrakt, vývar aj olej či masť.

Prednáškou sprevádza:
VERONIKA REPKOVÁ
zakladateľka projektu Herbárium, celou dušou aj srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 7 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť a blízkosť k prírode. Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy v okolí Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku. https://www.herbariumprojekt.sk/

Viac info k programu festivalu:
IV. ročník Festivalu Radosti a Života pod Pálavou 2020