Prečítajte si aktuálny newsletter a dozviete sa informácie o nadchádzajúcom programe, ponúkneme Vám inšpirácie z blogu aj výber užitočných produktov projektu Herbárium:


Prihláste sa na odber čerstvých bylinkových správ a my Vám priamo na Váš email, cca 1 x mesačne, pošleme zopár rád, receptov a inšpirácií zo sveta bylín a prírodnej medicíny, ako aj informácie o aktuálnych prednáškach, workshopoch, trhoch a festivaloch, kde nás môžete stretnúť


Všetky aktuálne udalosti – workshopy, festivaly, prednášky aj verejné zbery
publikujeme na našej facebookovej stránke.


Pridajte sa do našej facebookovej skupiny,
získajte inšpirácie, nové priateľstvá a poraďte sa o zbere a spracovaní liečivých rastlín v komunite bylinkárov.

jún
17
Št
SLNOVRAT s Jogou a Bylinkami – víkendový pobyt @ Chata Vrch Varta
jún 17 @ 15:00 – jún 20 @ 15:00

SLNOVRAT s tradičnou hatha jogou a bylinkami

s Ľubkou a Veronikou Kuku Repkovou 

 

Je možné vytvárať silnejšiu životnú energiu?
Odpoveď na túto otázku … znie vždy ÁNO.

Na tomto pobyte spoznáš opäť o kúsok lepšie seba a múdrosť liečivej sily byliniek. ?️
Spoločne si vychutnáme jogu v prírode alebo aj dnu v chate, podľa počasia sa bude riadiť náš deň. V objatí prírody, objavíme v sebe žiarivú bytosť, ktorá túži po šťastí, ktoré má ukryté v sebe.

Základom našej jogovej praxe je, aby si každý sám počas cvičenia uvedomil hĺbku svojho dychu, prepojil sa so svojim telom a mysľou, vnímal priestor rozšíreným vedomím, zabudol na to kým je, ako sa volá .. a len bol

Tento pobyt bude zameraný aj na zber a spracovanie liečivých bylín.

Prejdeme sa krásnymi zákutiami lúk a lesov v okolí majestátneho Chočského vrchu. Budeme v teréne spoznávať liečivé byliny a živice, ich vôňu aj účinky na telo aj dušu. Nazbierame si čosi do vrecúška a na chatke spracujeme do liečivých tinktúr, olejových macerátov a čajíkov. Pripomenieme si spôsoby, akými sa prirodzene v zdraví udržuje človek spojený s prírodou. Každý máme svoje skúsenosti aj overené recepty, ktoré v kruhu spoločne otvoríme a pozdieľame. Spoločnou tvorbou zavŕšime bylinkovanie a získame väčšiu istotu a múdrosť v používaní darov prírody aj vďačnosť za to, že sú tu stále pre nás.

JOGA & BYLINKY to je kombinácia, ktorá ti prinesie čerstvú životnú silu do nových dní.

Čo si treba doniesť:
Plátenú tašku, nožnice, pokrývku hlavy, 2-3 zaváracie poháre na olej, tinktúru a sirup, zápisník, obľúbenú bylinkovú knihu a zrak zbystrený na detaily prírodných krás <3

 

KEDY: 17.-20.6.2021  (začiatok štvrtok od 18:00, koniec nedeľa o 15:00)

KDE: chata Varta, Lúčky pri Ružobmerku
49°10’26.1”N
19°22’43.7”E

PRÍSPEVOK: 168e

PRIHLÁSENIE:

https://forms.gle/X3DGBf1ZVW3nzg748

V cene pobytu je zahrnuté ubytovanie na 3 noci, zdravá strava, lektorné a darčeky.

Pobyt sa uskutoční, keď sa prihlási min.10ľudí a to MINIMÁLNE 2 týždne pred jeho začiatkom.

Počet miest je max. 15ľudí

 

~ ~ ~

Ľubka Saregama Padhanisa
Vášeň, práca a zmysel mojej cesty je Joga, ku ktorej som sa dostala na cestách v Južnej Indii.
Intenzívne sa joge venujem od roku 2014 a už štvrtý rok vediem hodiny hatha yogy, ashtangy a meditácie v meste Vranov nad Topľou FB: Patandžali joga/ youtube 
Joga mi ukázala cestu k sebe…
Teším sa na vás
Ľubka
FB:Saregama Padhanisa

 

 

 

~ ~ ~

 

Veronika KUKU Repková ~ zakladateľka projektu Herbárium, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená mamička 8-ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode. Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy na Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.
FB: herbariumprojekt.sk
FB skupina: Herbárium Projekt – bylinný sprievodca na ceste za zdravím tela aj duše
Instagram: herbariumprojekt.sk

O kvalitné organické suroviny na výrobu prírodnej kozmetiky sa delí cez sesterský projekt Voniava – privoňaj k duši bylín
https://www.voniava.sk/

júl
15
Št
Alchýmia Hojnosti (transformačno-bylinkový pobyt) @ chata Harmónia na Hlaváči
júl 15 – júl 18 celý deň

V našich životoch dostávame neustále všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sme žili a užívali si svoj život v hojnosti a zdraví.

Rôzne skúsenosti z minulosti, kedy sme my alebo naši predkovia túto hojnosť nezažívali, nás presviedčajú, že sme v nedostatku. Je možné že sme prebrali vzorce utrpenia – na finančnej, duševnej, či telesnej úrovni. Často-krát zotrvávame v starých presvedčeniach iba kvôli tomu, že sú pre nás bezpečným známym svetom, nechce sa nám prekračovať komfortnú zónu, ktorú poznáme. Možností však máme v živote oveľa viac. A ich poznávaním si môžeme vedome vybrať  v živote to, čo skutočne chceme – nie len to, na čo sme zvyknutí.

~ ~ ~

Nájdenie a precítenie hojnosti života znamená naladenie sa na tento prúd. Plynúť, byť a žiť spolu s ním. Na vlnu zdravia a hojnosti sa budeme ladiť prostredníctvom spolu-práce s bylinami. Sú to dary Zeme, ktoré sa nám dávajú, jediné čo spravíme my je, že sa naučíme im otvoriť, prijať ich a správne užívať. 

Budeme veľa času tráviť priamo na lúkach, objavovať tvarmi, farbami aj vôňami bohaté zákutia našej matky Zeme. Naučíme sa kráčať s očami aj ušami otvorenými, rozpoznávať rastlinných pomocníkov v ich prirodzenom prostredí, skúmať ich charakter, načúvať ich darom, ladiť sa na ich správne spracovanie a použitie.
Budeme kráčať s jasným zámerom a zvedavou dušou dieťaťa, znovuobjaviť zabudnuté otvoriť doširoka dvere hojnosti, do ktorých nás príroda s otvorenou náručou pozýva.
Nahliadneme hlbšie do duše bylín a cez alchymický destilačný proces uvoľníme ich voňavú esenciu, s ktorou budeme ďalej pracovať pri výrobe telových a masážnych olejov, či osobných parfémov. Prizveme k procesu aj liečivé živice posvätných stromov z rôznych kútov sveta. Vyrobíme si z nich očistné vydymovadlá, do ktorých vložíme a upevníme svoj zámer, v ktorom sa stretneme.

Preciťovanie našich rastlinných pomocníkov a zároveň spracovanie našich presvedčení – ohľadom zdravia, peňazí, či celkovo hojnosti nám pomôžu tiež konštelačné a šamanské techniky a prístupy. Na našej vnútornej premene budeme pracovať s bylinami, kartami, súčasťou budú tiež rastlinné konštalácie, energetické cvičenia, práca s podvedomím, vedomé uzretie a premena svojich presvedčení, ktoré formujú náš život.

~ ~ ~

Čo si treba doniesť:

Plátenú tašku, nožnice, pokrývku hlavy, 2-3 zaváracie poháre na olej, tinktúru a sirup, zápisník, obľúbenú bylinkovú knihu a zrak zbystrený na detaily prírodných krás ❤
Všetko ostatné bude pre Vás zabezpečené v rámci príspevku.

~ ~ ~

KEDY: 15.-18.7.2021 (začiatok štvrtok od 18:00, koniec nedeľa o 15:00)

KDE: chata Harmónia na Hlaváči pri Podkylave

PRÍSPEVOK: 268e

PRIHLÁSENIE:
https://forms.gle/11rgxtd5DcGfdNjSA

V cene pobytu je zahrnuté ubytovanie na 3 noci, zdravá vegetariánska plnohodnotná strava, lektorné, materiál na praktickú tvorbu.
Pobyt sa uskutoční, keď sa prihlási min. 10 ľudí a to min. 2 týždne pred jeho začiatkom. Maximálny počet účastníkov: 15


~ ~ ~

Odkaz na udalosť na facebooku:
https://www.facebook.com/events/479170193310202/

~ ~ ~

Alchymistickým kruhom Vás budú sprevádzať:

 

Eva Babiaková sa viac ako 15 rokov venuje konštelačným a šamanským technikám. Sprevádza ľudí liečením prostredníctvom nasledovania intuitívneho pohybu tela, autentického cítenia, prežívania a vyjadrovania. Poskytuje individuálne terapie, vedie skupinové a firemné semináre zamerané na liečenie, sebarozvoj a vnútornú premenu. Svoj život spolutvorí so svojími 2 deťmi v prostredí Myjavských kopaníc.
http://evababiakova.sk/ https://www.facebook.com/vradosti/ 

 

 

Veronika ´kuku´ Repková ~ zakladateľka projektu Herbárium, celou dušou i srdcom bylinkami obrastená mamička 8-ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť, spoluprácu a blízkosť k prírode.
Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania.
O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy v prírode a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy v rozvojových centrách po celom Slovensku
Svoje produkty ponúka pod značkou Herbárium projekt – bylinný Sprievodca na Ceste za Zdravím Tela aj Duše. O kvalitné organické suroviny na výrobu prírodnej kozmetiky sa delí cez sesterský projekt Voniava – privoňaj k duši bylín. 

web: www.herbariumprojekt.sk / www.voniava.sk