Vydymovanie má svoje korene v starobylom  Egypte, Ríme, Arábii, Indii, Japonsku a celej Amerike. Je to akási starobylá forma aromaterapie, kedy sa spaľovaním rastlín dostávajú do priestoru ich silice a prevoňajú priestor, prinesú uvoľnenie mysle a podporia koncentráciu.
Každá kultúra používala svoje živice, byliny a drevo z posvätných stromov, aby ich dymom čistili priestor aj ľudí, navodili ukľudnenie mysle, podporili hĺbku meditácie, alebo naopak povzbudili telo aj ducha pri liečbe, či kreatívnej činnosti…

V našom eshope môžete nájsť živice z rôznych strán sveta. Dávame si záležať na pôvode surovín aj spôsobe ich zberu. Dávame prednosť podpore indiánskych kmeňov a pôvodných obyvateľov, ktorí zberajú túto živicu a stromy a zo svojho zisku skupujú opäť pôdu, ktorá im oddávna patrila. Na tejto pôde opäť vysádzajú svoje posvätné stromy a uzatvárajú tak kruh prijímania aj dávania späť, láskavou starostlivosťou o zem a vďakou za jej dary.

V tejto sekcii nájdete tekuté liečivé živice vhodné na vnútorné užívanie, aj kryštáliky živíc, či drievka a zväzky bylín vhodné na vydymovanie.

Každá živica je výrazne antiseptická látka, pôsobí proti baktériám, vírusom, plesniam, hubám a ich účinky skúmajú rôzne národy sveta aj vo vedeckých štúdiách. Okrem spaľovania za účelom očistenia priestoru majú preukázateľné terapeutické použitie aj na očistu tela. Tie najkvalitnejšie živice sa dajú žuvať a našich účastníkov kurzov učíme aj ako si z nich vyrobiť živačky. Na našich pobytoch živicu zbierame priamo v lese a učíme sa z nej vyrábať liečivé maste, ako je aj táto ŽIVICOVÁ masť s oreganom na rôzne zápalové, plesňové problémy pokožky, alebo meditačný hojivý BALZAM NA DUŠU z kadidla, myrhy a santalu.

AKTUÁLNE: -20% zľava na vybrané druhy vydymovadiel do vypredania zásob!

Viac o LIEČIVÝCH živiciach si môžete prečítať na našom BLOGU:

Kadidlo, smrek, dračia krv a živice: liečivá sila stromov

Čo bolo pred zubnou pastou: prášky, živice a byliny

Dračia krv – tmavo-červená živica z amazonského pralesa