O PROJEKTE

AKO TO ZAČALO?

Projekt Herbárium vznikol v roku 2012 ako osobná potreba navrátiť telu späť schopnosť samoliečby s podporou bylinných pomocníkov a zároveň nezasahovať do vývoja imunity dieťaťa chemickou cestou. Prirodzene som sa začala viac zaoberať tým, čo jem, dýcham a inak prijímam ja a tým pádom aj moje dieťa. Odchod na materskú bol rozhodujúci. "Mala som čas viac tráviť v prírode ako v kancelárii, a keďže som už od malička inklinovala k bylinkám, viedli moje kroky častejšie a častejšie na lúku."

KROK ZA KROKOM ZA BYLINKOVÝM SNOM

Vďaka organizovaniu kurzov na rôznych miestach Slovenska som spoznala množstvo úžasných ľudí a životných príbehov, nabrala kopec inšpirácie a vyladila recepty na výrobky, ktoré som sama potrebovala, keď som začala nielen svoje telo ale aj domácnosť zbavovať chémie.

Vznikol tak výživný zubný olej, bylinkové kvapky do nosa, bylinné soli do kúpeľa, čajové zmesi, tinktúry, protizápalové spreje, prírodné repelenty a nakoniec aj bylinné mydlá a liečivé mastičky.

Po 5-tich rokoch intenzívnej práce, štúdiu a testovaniu účinkov rastlín, poznávaní prírody i reakcií tela, ma priviedli kroky k spolupráci s firmou Herbarius, vďaka ktorej pomaly otváram dvere širšej verejnosti a rozširujem rady certifikovaných bylinných tinktúr a sirupov liekopisnej kvality o bylinné liečivé maste a krémy.

PREČO TO ROBÍM?

 Veľmi ma teší, že môžem aj ďalším ľudom pomôcť otvoriť dvere do čarovného sveta bylín a slza vďaky vyhŕkne mi stále, keď sa dozviem, že u mojich priateľov a známych z kúpeľňovej poličky miznú postupne fancy plastové obaly svetových značiek a nahrádzajú ich vlastné, s láskou vyrobené prípravky šité na mieru. Preto Vám vždy vďačne odpoviem na všetky zvedavé otázky a pozdieľam overené recepty zo svojej dielne. 

ZÁKLADNÉ PRINCÍPY

RUČNÁ PRÁCA

RUČNÁ PRÁCA

Vyrábame podstivo, kvalitne a s láskou k bylinám
Všetky nazbierané byliny a ostatné suroviny nám prejdú niekoľko krát rukami a pozorným okom, kým sa z nich stanú hotové produkty. Nevyrábame veľké skladové zásoby, preto u nás nájdete vždy čerstvé produkty podľa aktuálneho ročného obdobia, vyrobené z tohoročných bylín.
KVALITNÉ SUROVINY

KVALITNÉ SUROVINY

Podporujeme organické poľnohospodárstvo
Všetky naše ingrediencie pochádzajú z prírodných zdrojov a ak je to možné, siahneme v prvom rade po organickej kvalite. Uvedomujeme si, že úrodná pôda je cenný zdroj života pre rastliny, a preto nepodporujeme používanie akýchkoľvek chemických pesticídov.
ZERO WASTE

ZERO WASTE

Život bez odpadu
Naše produkty sú balené v sklenených obaloch, sú vyrobené bez vytvárania odpadu a distribuované bez ďalších zbytočných obalov.