V tejto kategórii nájdete rôzne druhy extraktov z bylín, korenín a živíc.

TINKTÚRY vyrábame ručne maceráciou bylín v pomere 1:5 prevažne v 50% lekárenskom liehu. Tinktúry v sebe koncentrujú silu bylín konzervovanú v alkohole a užívajú sa po kvapkách ako potravinové doplnky. V prípade, že sa chcete alkoholu vyhnúť, stačí, ak nakvapkáte tinktúru do horúceho čaju, alkohol sa z horúceho povrchu odparí. Alebo sa zoznámte s bezalkoholovou alternatívou tinktúry: OXYMELOM.

OXYMEL je macerát, alebo vývar z bylín, korenín, plodov a živíc v zmesi jablčného octu a medu, alebo cukru. Je to starodávny živý nápoj na podporu imunity a životnej energie.

KAPSULY obsahujú vysoko koncentrovaný rastlinný extrakt v prášku, ktorý je laboratórne testovaný pre garantovaný obsah účinných látok. Väčšinou sa vyrábajú tak, že sa najprv vyrobí liehová tinktúra, ktorá sa následne vysuší na prášok, čím sa koncentrácia účinných látok na jednu dávku niekoľkonásobne zvýši.

CO2 extrakt je získavaný vysoko účinnou novodobou metódou super-kritickej fluidnej extrakcie. Pod tlakom a jemným zahrievaním sa získava extrakt so širokým spektrom účinných látok. Takýto extrakt obsahuje aj tie látky, ktoré sa v alkohole pri výrobe tinktúry nerozpustia.

Zobrazených 1–23 z 37 výsledkov