Všetko na podporu imunity: bylinný sprievodca pre imunitu

Back to Blog
Imunita herbarium

Všetko na podporu imunity: bylinný sprievodca pre imunitu

Pevná imunita – prirodzená obranyschopnosť je výsledkom dlhodobého životného štýlu, vnímania svojich potrieb, načúvaniu svojej duši a napĺňaní svojich darov. Na základe našich skúseností Vám môžeme odporučiť výber nasledujúcich bylinných sprievodcov, ktorí Vám môžu v nepriaznivom období aj počasí pomôcť s obnovou sebauzdravovacieho procesu tela a odľahčiť zaťaženej duši. Nezabudnite tiež na pohyb na čerstvom vzduchu, šport a duševnú očistu, prácu s mysľou a vedomým dychom. Naše telo a myseľ sú ako dve spojené nádoby, vzájomne poprepájané a závislé na funkcii všetkých častí, ako celku.

Vitamíny a antioxidanty na podporu imunity

V našej ponuke nájdete prírodný vitamín C-MAX komplex z Camu-camu obohatený o silný antioxidant quercetín, ktorý vstrebateľnosť vitamínu C zvyšuje. Vitamín C nie je kyselina askorbová, je to komplex látok, ktoré naše telo dokáže použiť pre zvýšenie obranyschopnosti. Namiesto sledovania množstva miligramov kyseliny citrónovej vo výživovom doplnku je vhodnejšie sa zamerať na celostný prístup a vstrebateľnosť. Viac o vitamíne C píšem v tomto článku: Vitamín C – príroda vs. syntetika

Zinok je nevyhnutný prvok, ktorý je potrebné telu dodať a neukladá sa v ňom. Táto mikroživina je potrebná na udržanie mnohých telesných funkcií, vrátane: tvorby buniek, hojenia rán , zrážania krvi, sekrécie hormónov ( inzulín, testosterón, tyroxín zo štítnej žľazy ) a aktivácie enzýmov. Horčík zlepšuje absorpciu zinku a naopak, preto v našej ponuke nájdete kapsle v kombinácii ZINOK + HORČÍK bez obsahu plniacich látok. Obsahuje pikolinát zinočnatý,  organickú zlúčeninu zinku, ktorá sa vyznačuje vysokou biologickou dostupnosťou.

NAC (n-acetylcysteín)  je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť naše pľúca, mozog a srdce. Bojuje proti infekciám a zápalom. Pomáha riediť hlieny a zvyšovať energiu v bunkách. Pomáha pri tvorbe najsilnejšieho antioxidantu glutatiónu. Viac píšem aj v tomto článku: NAC – čo vieme o antioxidante n-acetylcysteín?

Monolaurín sa prirodzene vyskytuje v kokosovom oleji, ale je zastúpený i v materskom mlieku. Má preukázané antibakteriálneantimikrobiálne, a predovšetkým antivírusové účinky. Štúdie ďalej preukázali, že na monolaurín doposiaľ nevznikla rezistencia, vďaka čomu je neustále účinný pre každého a vhodný aj pre deti a tehotné či kojace ženy. Monolaurín pomáha odstrániť nepriateľské patogény z tela (vírusybaktériekvasinkyplesnehuby…)

Medicinálne huby a beta-glukán na podporu imunity

Reishi – čínska huba dlhovekosti a duchovnej sily. Obsahuje polysacharidy aktívnej látky zodpovednej za imunomodulačné a protinádorové účinky, hepatoprotektívne (ochraňujúce pečeň) Adenozín a ďalšie bioaktívne nukleosidy ovplyvňujú napríklad zrážanlivosť krvi a zlepšujú schopnosť červených krviniek absorbovať kyslík. Reishi je tiež bohatá na minerály a stopové prvky  – draslík, vápnik a horčík. V našej ponuke nájdete vysoko kvalitné kapsle Ganoderma Duanwood Red REISHI s vysokou vstrebateľnosťou a obsahom polysacharidov.

Cordyceps  posilňuje telo i myseľ na fundamentálnej úrovni a je skvelý na podporu obličiek. Hovorí sa, že je schopný zvyšovať základnú životnú silu, ktorá je potrebná pre fungovanie všetkých orgánov a môže byť užívaný na rozdiel od väčšiny liečivých rastlín dlhodobo. Doplňuje Yinovú časť esencie Jing a tým obnovuje energiu, ktorá bola vyčerpaná v dôsledku zvýšenej fyzickej námahy, adaptáciou na stresovú záťaž alebo starobou. Cordyceps je v čínskej medicíne primárnou substanciou používanou ako tonikum pre potreby rekonvalescencie.

Betaglukán MaxCell + Acerola + Resveratrol je výživový doplnok, ktorý kombinuje imunoglukán s prírodným vitamínom C z Aceroly a silným antioxidantom resveratrolom z krídlatky japonskej. Betaglukán je schopný podporovať obranné reakcie organizmu proti bakteriálnym a parazitárnym chorobám. Denná konzumácia betaglukánu optimálne stimuluje makrofágy a výsledkom je imunitný systém vyladený na najvyšší výkon.

Prírodné bylinkové tinktúry na podporu imunity

Na podporu imunity, zmiernenie zápalov, podporu trávenia, očisty a zbavenie sa parazitov odporúčame zvoliť niektorú z týchto tinktúr. Pre andrographis a vilcacoru máme v ponuke aj kapsle. Hlavne andrographis je veľmi horký a niektorí ľudia majú problém s jeho prehltnutím vo forme tinktúry.

Dávame do pozornosti aj články a štúdie k niektorým rastlinám:

TETRA extrakty na prehriatie a posilnenie obranyschopnosti

Tetra extrakt je čistý rastlinný výťažok vyrobený špeciálnou metódou pri relatívne nízkej teplote do 40°C. Jedná sa o technologicky náročný postup extrakcie, pri ktorom používame potravinársky a ekologicky prívetivé rozpúšťadlo. Výsledkom sú full-spektrum extrakty vo forme kvapaliny až pasty, ktoré obsahujú plné spektrum účinných látok v takom zložení, v akom ich nadizajnovala sama príroda.

V našej ponuke nájdete:

tetra PERLE

Bylinky na cmúľanie z brezového cukru s obsahom tetra-extraktov, vďaka ktorým môžete v bezpečnej forme zažiť silu čistých rastlinných extraktov na svojom jazyku. Sú skvelou náhradou za žuvačky, ústne spreje, či iné produkty pre udržanie zdravia zubov a ústnej dutiny s presahom do aromaterapeutickej kvality.

tetra KVAPKY 

Full-spektrum extrakty z rastlín v bezpečnom riedení pre vnútorné užívanie aj potieranie pokožky. Môžete ich použiť tak isto, ako bylinkové kvapky. Výhodou oproti klasickým tinktúram je, že produkt neobsahuje žiaden alkohol a zároveň obsahuje širšie spektrum účinných látok.

tetra MEDY

Kvetové medy s obsahom tetra extraktov, z ktorých si veľmi jednoduchým spôsobom vytvoríte chutný zázvorový nápoj, bylinkový čaj, či osviežujúci letný drink.

Bylinné maste na podporu imunity

Na zmiernenie suchého kašľa a tvorby hlienov, na riedenie hlienov a ich vykašliavanie odporúčame tieto maste:

Priedušková masť Tymiánová – Tymián má výrazné antibakteriálne účinky. V kombinácii s rozmarínom, levanduľou, majoránom a eukalyptom blahodárne pôsobí na horné dýchacie cesty, uvoľňuje hlieny a podporuje ich vykašliavanie. Mažeme nosné sliznice a hruď, pri nespavosti aj spánky. Masť pôsobí protizápalovo, prekrvujúco a ukľudňujúco na pľúca, nervy a pokožku.

Balzam na dušu- kadidlo, myrha, santal – na ochranu a zdravie pokožky, voľnosť v pohybe, slobodu v nádychu a radosť zo života, zmiernenie podráždenia, zápalov a infekcií pokožky, svalov, aj dýchacích ciest

Živicová masť s oreganom –  pri vírusových a zápalových problémoch dýchacích orgánov a kože.

Živice a CBD

Dračia krv – je 100% čistá amazonská živica s antioxidačnými a protizápalovými účinkami. Stimuluje obranyschopnosť tela a priaznivo ovplyvňuje činnosť žalúdka a čriev. Viac info o účinkoch v článku: Dračia krv: tmavo-červená živica z amazonského pralesa

Copaiba balzam – je vynikajúci ochranca zažívacieho systému, vyznačuje sa výraznou protizápalovou silou, pomáha aktivovať krvný obeh, a jeho prirodzené antimykotické účinky napomáhajú pri kožných problémoch, zápaloch dýchacích, tráviacich aj močových ciest. Môže uvoľniť aj chronické kĺbové bolesti a ťažkosti s obličkami a pohlavnými orgánmi. Vďaka svojim účinkom je často prirovnávaná k CBD.

CBD  – silný protizápalový agent, ktorý vie prebudiť náš sebaobnovovací systém a podporiť orgány v ich ozdravných procesoch. Viac píšeme v článku Veľký sprievodca kanabinoidmi: CBD, THC, CBN a ďalšie – ako fungujú?

Boswellia – jemná a pritom účinná protizápalová sila z extraktu z kadidlovníka

Viac o živiciach sa dočítate v našom blogu: Kadidlo, smrek, dračia krv a živice: Liečivá sila stromov

Bylinné čaje na podporu imunity a oxymel

V našej ponuke nájdete 2 zmesi pre podporu imunity a dýchacích ciest.  Zo samotných bylín odporúčame hlavne Tymián, Yzop, Sladké drievko, Pamajorán, Rumanček, Saturejku a ďalšie… Viac o správnom výbere bylín pri konkrétnych dýchacích ťažkostiach píšem napríklad tu: Bylinky na imunitu a zdravé dýchacie cesty: vyznáte sa v nich?

Oxymel je staroveký nápoj z octu, medu a bylín, ktorý si jednoducho pripravíte doma podľa návodov, ktoré som spolu s históriou a účinkami popísala v tomto článku: OXYMEL: zoznámte sa s čarovným starovekým životabudičom. V našej občasnej ponuke nájdete napríklad Oxymel – živý elixír na imunitu.

Aromaterapia na imunitu

Na podporu otvorenia dýchacích ciest a čistenia vzduchu v čase zvýšeného výskytu viróz odporúčame používať kvalitné 100% čisté esenciálne oleje a hydroláty, napríklad z našej značky Voniava. Voniava je sesterský projekt, cez ktorý sa delíme o kvalitné suroviny, ktoré sami pri výrobe používame. Spolupracujeme priamo s farmármi a destilériami po celom svete, v našej ponuke nájdete napríklad borovicu z Francúzska, levanduľu a ružu damašskú z Bulharska, ale aj Citrón z Talianska, kadidlo z Ománu, či Palo santo z Peruánskych Ánd. Pri každom produkte nájdete dopodrobna vypracovaný profil obsahujúci odporúčané použitie, riedenie a účinky.

Pre dýchacie cesty si môžete zvoliť zo širokej palety “modrých esenciálnych olejov”. Viac info k správnemu výberu a bezpečnému použitiu esenciálnych olejov, píšem v týchto článkoch:

Tento článok slúži na lepšie zorientovanie sa v našej ponuke produktov pre podporu imunity a zdravie dýchacích ciest. Pre jednoduchšie naklikanie objednávky vybraných produktov na jednom mieste, môžete využiť aj túto stránku na vyskladanie Balíčka na podporu imunity. Ďakujeme za Vašu priazeň.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to Blog
X